Ogrodzenia

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s